12 powodów, dla których warto zamieszkać na Wildzie

Wilda, jedna z dzielnic Poznania, która jeszcze kilka bądź kilkanaście lat temu nie cieszyła się popularnością, dziś jednak nowo powstające osiedla mieszkaniowe odrzucają jej złą renomę. Obecnie jest to jedna z atrakcyjniejszych lokalizacji, która cieszy się rosnącą popularnością wśród deweloperów.
Poniżej przedstawiamy 12 przekonujących powodów, dla których warto zamieszkać na Wildzie:

1. Bliskość doliny Warty – wyjątkowa lokalizacja, w otoczeniu przepięknych widoków, jakie funduje nam dolina Warty. Rodzinne spacery z dziećmi nad wodę mogą stać się Waszym cotygodniową tradycją!

2. Biblioteka, kino – mieszkanie blisko ważnych ośrodków kulturalnych, takich jak Multikino i filia Biblioteki Raczyńskich gwarantuje codzienny dostęp do premier, jak i do klasyki kina i literatury

3. Koncerty, wydarzenia kulturalne – bogata oferta kulturalna sprawia, że zawsze się coś dzieje w okolicy.

4. Mieszkanie w samym centrum miasta – dzielnica graniczy z następującymi dzielnicami:

• Łazarz
  • Górczyn
  • Dębiec
  • tereny Warty z przyległymi Ratajami i Starołęką

5. Komunikacja miejska – Wilda, dzięki swojej wyjątkowej lokalizacji w centrum miasta, jest dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta. Na jej terenie działają linie tramwajowe oraz linie autobusowe.

6. Bliska obecność placówek oświatowych – na Wildzie znajdują się szkoły podstawowe, liceum, a także rektorat Politechniki Poznańskiej

7. Ośrodki sportowe – m.in. pływalnia – popularna Chwiałka, stadion, Akademia Wychowania Fizycznego

8. Tereny zielone – bliskie sąsiedztwo parków i doliny Warty gwarantuje bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich dzieci, a także możliwość codziennych spacerów w spokojnej okolicy.

9. Ciekawa zabudowa – Liczne dawne budynki, w tym Miejska Łaźnia, przemysłowa zabudowa dawnej fabryki Cegielskiego, a także murale są na wyciągnięcie ręki, codziennie można korzystać z uroków przez nie oferowanych

10. Historyczna dzielnica – początki dzielnicy sięgają XIII wieku, która w późniejszych latach dużo przeszła, by stać się dzielnicą, na której swoje miejsce miały najważniejsze fabryki przemysłowe w Poznaniu. Z tą dzielnicą związana jest działalność Hipolita Cegielskiego.

11. Nowe osiedla deweloperskie – Wilda stale się rozwija, również powstają nowe bezpieczne osiedla deweloperskie, z których rozciąga się malowniczy widok na dolinę Warty.

12. Ciekawi ludzie, którzy szukają swojego miejsca, tak samo jak Ty!