12 powodów, dla których warto zamieszkać na Wildzie

Wilda, jedna z dzielnic Poznania, która jeszcze kilka bądź kilkanaście lat temu nie cieszyła się popularnością, dziś jednak nowo powstające osiedla mieszkaniowe odrzucają jej złą renomę. Obecnie jest to jedna z atrakcyjniejszych lokalizacji, która cieszy się rosnącą popularnością wśród deweloperów.
Poniżej przedstawiamy 12 przekonujących powodów, dla których warto zamieszkać na Wildzie:

1. Bliskość doliny Warty – wyjątkowa lokalizacja, w otoczeniu przepięknych widoków, jakie funduje nam dolina Warty. Rodzinne spacery z dziećmi nad wodę mogą stać się Waszym cotygodniową tradycją!

2. Biblioteka, kino – mieszkanie blisko ważnych ośrodków kulturalnych, takich jak Multikino i filia Biblioteki Raczyńskich gwarantuje codzienny dostęp do premier, jak i do klasyki kina i literatury

3. Koncerty, wydarzenia kulturalne – bogata oferta kulturalna sprawia, że zawsze się coś dzieje w okolicy.

4. Mieszkanie w samym centrum miasta – dzielnica graniczy z następującymi dzielnicami:

  • Łazarz
  • Górczyn
  • Dębiec
  • tereny Warty z przyległymi Ratajami i Starołęką

5. Komunikacja miejska – Wilda, dzięki swojej wyjątkowej lokalizacji w centrum miasta, jest dobrze skomunikowana z innymi częściami miasta. Na jej terenie działają linie tramwajowe oraz linie autobusowe.

6. Bliska obecność placówek oświatowych – na Wildzie znajdują się szkoły podstawowe, liceum, a także rektorat Politechniki Poznańskiej

7. Ośrodki sportowe – m.in. pływalnia – popularna Chwiałka, stadion, Akademia Wychowania Fizycznego

8. Tereny zielone – bliskie sąsiedztwo parków i doliny Warty gwarantuje bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich dzieci, a także możliwość codziennych spacerów w spokojnej okolicy.

9. Ciekawa zabudowa – Liczne dawne budynki, w tym Miejska Łaźnia, przemysłowa zabudowa dawnej fabryki Cegielskiego, a także murale są na wyciągnięcie ręki, codziennie można korzystać z uroków przez nie oferowanych

10. Historyczna dzielnica – początki dzielnicy sięgają XIII wieku, która w późniejszych latach dużo przeszła, by stać się dzielnicą, na której swoje miejsce miały najważniejsze fabryki przemysłowe w Poznaniu. Z tą dzielnicą związana jest działalność Hipolita Cegielskiego.

11. Nowe osiedla deweloperskie – Wilda stale się rozwija, również powstają nowe bezpieczne osiedla deweloperskie, z których rozciąga się malowniczy widok na dolinę Warty.

12. Ciekawi ludzie, którzy szukają swojego miejsca, tak samo jak Ty!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *