Czy warto inwestować w nieruchomości?

Inwestycja w mieszkanie pod wynajem

Kupno mieszkania deweloperskiego w celu wynajmu może być doskonałym pomysłem, dzięki któremu będziesz mógł stworzyć własną poduszkę finansową, ale jednak związanym z podjęciem sporego ryzyka i niepewnością, czy koszty się zwrócą. Zatem, czy w ogóle warto inwestować w nieruchomości?

Zalety kupna nieruchomości

Kupno mieszkania pod wynajem jest inwestycją, która może się zwrócić dopiero po kilku miesiącach, jednak jej wartość będzie wzrastała wraz z upływem czasu. Dodatkowe źródło dochodu w postaci comiesięcznej porcji gotówki będzie mogło być przeznaczona na ekstra wydatki, czy wyjazdy całą rodziną. Skąd jednak wziąć początkowe fundusze na zakup nieruchomości? Można zdecydować się na skorzystanie z oferty kredytowej – banki chętnie udzielają kredytów na zakup nowego mieszkania. A co wyposażeniem? Istnieje wiele sposobów, dzięki którym w prosty sposób można podnieść wartość mieszkania. Są to m.in:

  • umeblowanie mieszkania własnymi niepotrzebnymi meblami
  • zorganizowanie zbiórki mebli i niezbędnych urządzeń do domu wśród swojej rodziny i znajomych
  • wstawienie ścianek działowych, które stworzą dodatkową przestrzeń i przemienią kawalerkę w mieszkanie dwupokojowe

Ryzyko inwestycji w mieszkanie pod wynajem

Ewentualne ryzyko, które może się wiązać z dokonaniem kupna mieszkania deweloperskiego na wynajem, jest szumie wyolbrzymiane przez osoby, które pechowo trafiły na nieuczciwych najemców. Niewielkie ryzyko związane z nieotrzymaniem czynszu od najemcy, lub z niewłaściwym wykorzystaniem mieszkania, można zmniejszyć, poprzez bycie stanowczym w poborze opłaty oraz poprzez zwiększenie dystansu do mieszkania i ograniczenie własnego przywiązania emocjonalnego do mieszkania. Najlepszą strategią ograniczenia ryzyka, jest traktowanie mieszkania deweloperskiego pod wynajem jako inwestycję, która powinna przynieść zysk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *