Grywalizacja i gry szkoleniowe

dnia

Bardzo nowoczesnym narzędziem wykorzystywanym w procesach rekrutacyjnych, ale także jako narzędzie motywacyjne są gry szkoleniowe i edukacyjne. Coraz więcej firm decyduje się z tego nowatorskiego narzędzia korzystać. Znane jest ono pod nazwą grywalizacja.

Grywalizacja: jak gra może motywować?

Grywalizacja w hr opiera się na skłonności do rywalizacji, która jest cechą każdego z nas. Więcej na temat grywalizacji jako nowoczesnego narzędzia do zarządzania zasobami ludzkimi można przeczytać w naszym artykule „Słów kilka na temat grywalizacji”. Mechanizmy znane z gier przeniesione zostały w świat biznesu. Opiera się więc na zabawie, ale służy głównie innym celom. Najważniejszym z nich jest zmotywowanie pracowników do większego zaangażowania, czyli do lepszej motywacji do pracy. Grywalizacja w obszarze HR może zostać wykorzystana na wielu polach. Proces rekrutacji i szkolenia to zaledwie znikoma część pól, w których grywalizacja ma zastosowanie.

Grywalizacja: kto na niej korzysta?

Grywalizacja przynosi korzyść nie tylko firmom, które zdecydowały się wykorzystać gry szkoleniowe czy edukacyjne w celu bardziej awangardowego motywowania swoich pracowników. Korzyści odnoszą z niej także pracownicy. Aby jednak narzędzie to było naprawdę skuteczne, należy pamiętać o tym, że poszczególni gracze różnią się między sobą charakterami – grę należy więc dopasować do cech każdego z graczy. Dostęp do takich gier zapewniają godne zaufania platformy.
Dzięki grywalizacji szkolenia wreszcie przestały być nudne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *