Motoryzacja

Auto na abonament idealne dla firm

Już od dawna zwraca się uwagę na to, że choć to leasing jest najbardziej naturalnym sposobem na zwiększenie firmowej floty, z pewnością nie jest on jedyną opcją, na którą można się zdecydować. Alternatywą dla niego jest najem długoterminowy samochodów znany też jako auto na abonament. Z najmu długoterminowego nadal korzysta mniej podmiotów niż ma to miejsce w przypadku leasingu aut. Liczba ta jednak systematycznie rośnie.

Zalety najmu długoterminowego samochodów

Wypożyczalnia długoterminowa nie kieruje swoich usług wyłącznie do firm. Ich przedstawiciele nadal są jednak jej najwierniejszymi i najliczniejszymi klientami. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że wynajem długoterminowy samochodów wcale nie jest tak nieopłacalny, jak moglibyśmy sądzić bazując na obiegowych opiniach, mitach i stereotypach.

Po pierwsze, pozwala on na lepsze szacowanie firmowych kosztów. Firma oferująca najem długoterminowy samochodów szczyci się przecież tym, że współpraca z nią nie pociąga za sobą ryzyka opłacania ukrytych kosztów. Miesięczny abonament to jedyne z czym trzeba się liczyć. Jakby tego było mało, dzięki najmowi długoterminowemu samochodów można zawsze korzystać z najnowszych pojazdów. W wielu branżach prestiż firmy ma kolosalne znaczenie, a trudno o lepszy sposób na jego podniesienie.

Dla kogo najem długoterminowy?

Najem długoterminowy samochodów to propozycja kierowana przede wszystkim do tych firm, które nie prowadzą działalności dostawczej. Auta w ramach abonamentu świetnie sprawdzają się jako samochody miejskie. Można jednak liczyć na nie także podczas pokonywania dłuższych tras, choćby po to, aby odwiedzić klienta w innej części kraju.