Uroda

Balsamy i kremy z olejem konopnym

Olej konopny uzyskuje się z konopi siewnych. Jego właściwości kilkadziesiąt lat temu wykorzystywano w celach leczniczych. Olej konopny odżywiał cerę, łagodził zmiany skórne, koił stany zapalne stawów. Jego właściwości wykorzystuje się dzisiaj do produkcji wielu kosmetyków i maści.

Jakie może być zastosowanie tych kosmetyków?

Konopny balsam mogą sobie kupić osoby, które cierpią z powodu takich zmian skórnych, jak egzema, atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca. Konopny balsam złagodzi objawy tych schorzeń, w szczególności towarzyszący AZS silny świąd skóry. Konopny balsam może być używany również przez osoby, które mają mocno wysuszoną skórę.

Wspomnieliśmy już, że dawno temu oleju konopnego używano, aby złagodzić stan zapalny stawów. Dzisiaj osoby, które cierpią na schorzenia stawów mogą kupić konopny balsam na stawy. Konopny balsam na stawy rozgrzewa i łagodzi ból, zmniejsza poranną sztywność. Konopny balsam na stawy działa łagodnie, ale skutecznie.

Kosmetyki nie tylko dla zdrowia

Balsam z olejem konopnym mogą stosować osoby, które chcą mieć gładką i miękką skórę. Konopny balsam czeski ma właściwości rozgrzewające. Konopny balsam czeski może być stosowany na bóle mięśni i stawów. Konopny balsam chłodzący to kolejny preparat, który warto mieć w domowej apteczce.

Konopny balsam chłodzący zmniejszy obrzęk w miejscu stłuczenia, zastosowany wieczorem przyniesie ulgę zmęczonym stopom. Konopny balsam do ciała ukoi podrażnienia i doskonale nawilży skórę. Konopny balsam do ciała warto stosować szczególnie zimą, gdy dużo czasu spędzamy w ogrzewanych pomieszczeniach.