Zdrowie

Co może dziś nam zaoferować prywatna opieka medyczna?

Pytani o to, czy prywatne usługi medyczne mogą wspierać państwową służbę zdrowia, zwykle odpowiadamy twierdząco. Niemal natychmiast przyznajemy jednak, że prywatna przychodnia Poznań nie byłaby naszym pierwszym wyborem, gdyby państwowa służba zdrowia mogła zaproponować nam naprawdę atrakcyjne rozwiązanie alternatywne. Warto więc zadać sobie pytanie również o to, czym charakteryzuje się dziś lecznictwo prywatne.

Idea pakietów medycznych

Odwiedzanie specjalisty i płacenie za każdą wizytę sporych pieniędzy, nie jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Zwykle jest to opcja, z której korzysta się niechętnie i wyłącznie dlatego, że trudno o jakiekolwiek inne rozwiązanie. O tym, jak duży opór budzi takie rozwiązanie, wiedzą zresztą także podmioty oferujące prywatne usługi medyczne w Poznaniu. Ich klientom coraz częściej oferowane są więc tak zwane pakiety medyczne. Ich znakiem rozpoznawczym jest przede wszystkim stały abonament. Pacjent opłaca go, w zamian zaś otrzymuje informację o tym, z jakich usług może korzystać i kiedy może pozwolić sobie na to, aby odwiedzić szpital prywatny Poznań bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

Elastyczność i wygoda

Osoby decydujące się na skorzystanie z pakietów medycznych, przeważnie są zadowolone z takiej opcji. Wynika to przede wszystkim z czytelności rozwiązania, które można zresztą porównać z dodatkowym ubezpieczeniem zdrowotnym. W zdecydowanej większości placówek są to zresztą rozwiązania elastyczne, można więc dowolnie modyfikować je dostosowując do aktualnych potrzeb.