Budowa i remont

Co warto wiedzieć o konstrukcjach stalowych?

Stal jest stopem żelaza z węglem. Wśród stali wyróżnia się między innymi stal konstrukcyjną, z której powstają konstrukcje stalowe wykorzystywane w bardzo szerokim zakresie w budownictwie, ale nie tylko.

Gdzie znajdują zastosowanie stalowe konstrukcje?

Konstrukcje stalowe najczęściej wykorzystuje branża budowlana. Konstrukcje stalowe służą do wznoszenia nowoczesnych obiektów użyteczności publicznej. Ze stalowych konstrukcji powstają też schody stalowe. Jeszcze kilka lat temu schody stalowe można było spotkać tylko w zakładach przemysłowych.

Dzisiaj schody stalowe są wykorzystywane także w domach i mieszkaniach, które zostały zaaranżowane w stylu industrialnym. Stal służy też do wykonywania różnorodnej infrastruktury. Przykładem są między innymi kratownice drogowe. Są one wykonywane ze stali najwyższej jakości. Dzięki temu kratownice drogowe są wytrzymałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

Jakie są jeszcze rodzaje konstrukcji stalowych?

Kratownice drogowe mogą zostać wykonane na indywidualne zamówienie klientów. Do popularnych konstrukcji stalowych zaliczają się też konstrukcje reklamowe. Z tymi konstrukcjami każdy zetknął się wielokrotnie. Konstrukcje reklamowe znajdują się bowiem przy centrach handlowych i trasach komunikacyjnych o dużym natężeniu ruchu.

Konstrukcje reklamowe są bezpieczne dla osób znajdujących się w ich sąsiedztwie. Szkielety hal stalowych to kolejny produkt ze stali. Szkielety hal stalowych wykonane są z najwyższą starannością. Dzięki temu szkielety hal stalowych są bezpieczne i bardzo trwałe.