Moda

Co warto wiedzieć przed zakupem biustonosza?

Współczesny przemysł gorseciarski proponuje kobietom mnóstwo krojów biustonoszy, stąd oferta sklepów z bielizną jest wyjątkowo różnorodna. Stanik bez ramiączek należy do tych, którymi interesuje się naprawdę wiele kobiet.

Cechy, którymi wyróżnia się biustonosz bez ramiączek

Stanik bez ramiączek jest idealny do topów, sukienek wieczorowych, ślubnych, ale także codziennych, które mają bardzo cienkie ramiączka lub nie mają ich w ogóle. Stanik bez ramiączek sprawdza się wtedy, gdy zależy nam na tym, aby ramiączka biustonosza nie były widoczne. Klasyczny biustonosz bez ramiączek to stanik typu bardotka. Stanik typu bardotka unosi i powiększa piersi, ale też odsłania ich sporą część. Stanik typu bardotka nie jest polecany kobietom, których biust stracił jędrność. Dla posiadaczek małego i średniego biustu zaprojektowano stanik push up. Stanik push up bardzo ładnie eksponuje piersi. Stanik push up może być bez ramiączek, może też być to biustonosz z wymiennymi zapięciami.

Na co zwracać uwagę na zakupach?

Bez względu na to, czy kupujemy biustonosz z wymiennymi zapięciami czy każdy inny, musimy przede wszystkim dobrać odpowiedni rozmiar. Biustonosz z wymiennymi zapięciami będzie komfortowy w noszeniu, jeśli nie będzie za luźny lub za ciasny. Stanik z wymiennym zapięciem pozwala wybrać kolor zapięcia idealnie do koloru ubrania. W każdej sytuacji stanik z wymiennym zapięciem utrzyma i wymodeluje piersi. Osoby zainteresowane zachęcamy do przeczytania także naszego innego tekstu o biustonoszach.