Dziecko

Czy pranie ubranek dla noworodka przed porodem jest konieczne?

Okres oczekiwania na przyjście na świat dziecka to wspaniały czas w życiu przyszłych rodziców. Do przyjścia malucha na świat rodzice przygotowują się niemal całą ciążę: kupują niezbędne akcesoria, wózek i pierwsze ubranka. Czy pranie ubranek dla noworodka przed porodem jest konieczne? To pytanie jest zadawane przez wielu przyszłych rodziców. Postaramy się na nie odpowiedzieć. 

Ubranka muszą zostać uprane 

Nie ma znaczenia, czy ubranka dla malucha są nowe czy używane, pranie ubranek dla noworodka przed porodem to konieczność. Co więcej, ubranka muszą zostać nie tylko uprane, ale także uprasowane. Pranie ubranek dla noworodka przed porodem jest konieczne między innymi z uwagi na to, iż skóra malucha jest bardzo delikatna, nie ma jeszcze do końca wykształconej naturalnej warstwy ochronnej. Również układ odpornościowy maluszka nie jest w pełni dojrzały. Przestrzeganie podstawowych zasad higieny to konieczność. 

Jak prawidłowo uprać ubranka dla noworodka?

Pranie ubranek dla noworodka ma na celu zabicie bakterii i roztoczy, dlatego temperatura prania powinna być wysoka. Z tego między innymi powodu należy wybierać ubranka uszyte z naturalnych tkanin. Te ubranka, które znajdą się najbliżej ciała malucha powinny zostać wyprane w temperaturze 90 stopni Celsjusza. Pozostałe oraz pościel wystarczy uprać w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Ubranka dla noworodka należy prać oddzielnie używając płynów i proszków przeznaczonych specjalnie do prania ubranek dla noworodków i niemowląt. Suche ubranka należy uprasować nastawiając żelazko na wysoką temperaturę.