Dla firm

Dlaczego warto kupować sprzęt sportowy u jednego producenta?

Gdy sami jesteśmy osobami dbającymi o kondycję fizyczną, znalezienie odpowiedniego sprzętu sportowego nie wydaje się nam trudnym zadaniem. Jeśli jednak planujemy otworzyć siłownię lub klub fitness, sytuacja zaczyna się nieco komplikować. W takim przypadku szczególnie dobrym pomysłem wydaje się zainteresowanie się konkretną firmą znaną jako producent sprzętu sportowego.

Przeważnie za podjęciem takiego kroku przemawiają przyszłe korzyści finansowe, bo producent sprzętu do siłowni jest w stanie zaoferować stałym klientom bardziej atrakcyjną cenę, oferowanych przez siebie rozwiązań. Warto jednak pamiętać o tym, że zysków może być znacznie więcej.

Korzyści logistyczne – jakie jest ich znaczenie?

Odległości geograficzne nie mają już dziś tak dużego znaczenia, jak miało to miejsce przed laty. Jeśli jednak producent sprzętu fitness nie jest podmiotem znajdującym się w tym samym mieście, co my, pewne problemy może generować logistyka. Ta daje się we znaki nawet przy krótkich trasach, bo sprzęt sportowy często jest dość ciężki. Jeśli producent sprzętu siłowego zaopatruje nas w szereg rozwiązań, koszty transportu można ograniczyć do minimum. Ta sama trasa jest pokonywana raz, a my, dodatkowo, możemy zlecić instalację oferowanych nam rozwiązań.

Jakie są korzyści serwisowe?

Decyzja o tym, aby tylko jeden producent sprzętu crossfit obsługiwał nasz punkt tworzony z myślą o sportowcach ma zalety nawet wtedy, gdy sam sprzęt nie jest niezawodny. Awarie są niemożliwe do uniknięcia, zwłaszcza gdy mamy do czynienia ze sprzętem, o którym wiadomo, że jest intensywnie wykorzystywany. Oczywiście, tempo, w jakim są usuwane ma duże znaczenie, a w przypadku, gdy odpowiada za to jedna firma (lub jej przedstawiciel), czas oczekiwania na powrót sprzętu ulega znaczącemu skróceniu.