Handel

Dyspenser z czujnikiem ruchu – zalety

W naszym codziennym życiu higiena odgrywa kluczową rolę. To dzięki niej dbamy nie tylko o nasz wygląd, ale i zdrowie. Dozowniki automatyczne w miejscach publicznych umożliwiają nam o nią zadbać. Aplikowane w sposób bezpośredni substancje pozwalają zmyć z dłoni nawet 90% niepożądanych bakterii oraz drobnoustrojów, które w wyniku przetarcia oka lub też dotknięcia okolic nosa oraz ust, mogłyby bez problemu przedostać się do ludzkiego organizmu. Nic więc dziwnego, że dozowniki automatyczne to coraz bardziej powszechny widok w toaletach publicznych. 

Rodzaje dozowników automatycznych 

Czujnik ruchu cieszy się w dzisiejszych czasach ogromną popularnością. Ta nowoczesna technologia dosięgnęła również dozowniki automatyczne, których poszczególne modele mogą być przeznaczone do aplikowania w odpowiednich porcjach:

  • mydła dolewanego z kanistra, 
  • środków z jednorazowych wkładów, 
  • mydła w pianie, 
  • różnych preparatów odkażających.

W zależności od substancji, która może być albo gęsta, albo bardziej wodnista, dozowniki do mydła posiadają odpowiednio przystosowane do tego podajniki. Należy zwrócić uwagę na to, jaki środek jest dedykowany konkretnemu produktowi (jasno musi być to określone przez producenta). 

Najpopularniejsze umiejscowienie dyspenserów

Jeżeli dozowniki automatyczne wypełnione są mydłem, to oczywiście ich miejsce jest na ścianie w łazience. Inaczej sytuacja wygląda w momencie, kiedy aplikują na dłonie środki dezynfekujące. W takim przypadku inwestorzy montują je na wejściu do konkretnej placówki na widocznej ścianie lub też dokupują do odpowiedniego modelu designersko atrakcyjne stojaki, mogące stać na środku pomieszczenia. Taki dyspenser może ponadto posiadać specjalną tackę, która zapobiegnie skapnięciu substancji na płytki, panele, czy też dywan.