Dla firm

Gwarancja stałej temperatury w halach namiotowych

Wiele osób, które do tej pory nie miały styczności z obiektami takimi jak hala stalowa, często uważa, że są to konstrukcje, w których jest ciemno oraz zimno. Naturalnie mija się to z prawdą, czego dowodem są obiekty sportowe, produkcyjne, magazynowe, rolne itp., które stworzone są z tego typu konstrukcji. Utwierdza to w tym, że producent hal stalowych nie dba tylko i wyłącznie o wykonanie oraz zamontowanie poszczególnych prefabrykatów, ale i o warunki panujące wewnątrz obiektu, które zatwierdzone muszą być przez inwestora. 

Liczy się odpowiednie poszycie 

Hala namiotowa z profilem stalowym w zależności od tego, jakie inwestor wybierze dla niej poszycie, będzie utrzymywała lepiej bądź też gorzej temperaturę. Dlatego też w zależności od przeznaczenia całego obiektu, można zdecydować się na:

  • plandekę,
  • poszycie z blachy trapezowej, 
  • poszycie z płyty warstwowej. 

Pierwsza propozycja z pewnością sprawdzi się w obiektach typowo sezonowych, do których można zaliczyć, np. lodowiska. Kolejne dwie można zastosować natomiast w konstrukcjach całorocznych. Nie tylko odznaczają się one właściwościami termoizolacyjnymi, ale i odpornością na skrajne warunki pogodowe. 

Dodatkowe systemy – warto o nich pomyśleć 

Jeżeli hala stalowa niezależnie od panującej pory roku ma spełniać pewne standardy pod względem temperatury, to warto jest rozważyć zainstalowanie w niej klimatyzacji bądź też systemów grzewczych. Dzięki nim w takich obiektach bez problemu będzie można pracować, przechowywać różnego rodzaju ładunki, czy też uprawiać sport.