Usługi

HR i grywalizacja

Jak osiągnąć lepsze wyniki? Jak skutecznie motywować pracowników do bardziej efektownej pracy? To pytania, które wyjątkowo często zadają specjaliści od zarządzania zasobami ludzkimi. Okazuje się, że zostało stworzone bardzo nowoczesne narzędzie wykorzystujące zamiłowanie do gier. Narzędzie to określono mianem grywalizacja.

Gry szkoleniowe i grywalizacja

Gra szkoleniowa jest skutecznym narzędziem do motywowania pracowników, gdyż nie jest oderwana od panujących w danej firmie warunków. Grywalizacja jest narzędziem, które może zostać wykorzystane w wielu obszarach zarządzania zasobami ludzkimi. Gry są narzędziem, które specjaliści od HR wykorzystują zarówno jako narzędzie rekrutacji, jak i do motywowania pracowników. Jest to także narzędzie szkoleniowe. Więcej na temat grywalizacji można przeczytać w artykule „Słów kilka na temat grywalizacji”. Gry wykorzystywane do szkoleń pracowników pozwalają im samodoskonalić się, uczą także zdrowego współzawodnictwa. Pozwalają na rozwijanie i trenowanie umiejętności, które są niezbędne przy wykonywaniu wielu powierzonych zadań.

Grywalizcja nowym narzędziem do rekrutacji i szkoleń

Gry symulacyjne, bo na nich opiera się grywalizacja w hr rozwija w pracownikach te umiejętności, które z punktu widzenia interesów firmy są najbardziej istotne. Umożliwia pracownikom podnoszenie posiadanych kompetencji w wyjątkowo atrakcyjnej formie. Gry, procesy rekrutacji i szkoleń o dziwo bardzo do siebie pasują. Grywalizacja jest narzędziem atrakcyjnym, ale co najważniejsze – bardzo skutecznym.