Nieruchomości

Istotne zalety mieszkań z rynku pierwotnego

Decydując się na zakup własnego „m”, mierzymy się z dokonaniem wielu ważnych wyborów naraz. Co zrobić, aby były one dla nas najbardziej korzystne? W końcu nasze nowe mieszkanie ma dawać nam powody do radości. Przeczytaj nasz tekst i przekonaj się na własne oczy!

Korzyści finansowe – więcej niż brak PCC

Podatek od czynności cywilnoprawnych jest obowiązkowy przy zakupie mieszkań z rynku wtórnego. To aż 2% od wartości nieruchomości. Przy transakcji na kilkaset tysięcy wyjdzie dość poważna suma. Kolejnym argumentem „za” jest niższy czynsz oraz koszty utrzymania – nie trzeba dopłacać do konserwacji i remontów zamieszkiwanego budynku.

Duża wartość rynkowa nieruchomości

Gdyby zaistniała potrzeba sprzedaży lokalu, łatwo będzie znaleźć nam kupującego i uzyskać pożądaną cenę przy transakcji. Dla nabywcy wprowadzenie się do mieszkania, w którym wszystkie instalacje są nowe to najczystsza wygoda. Można wprowadzić się od razu.

Przy poszukiwaniu na starszych osiedlach, nie jest łatwo znaleźć lokal z przypisanym miejscem postojowym. Inwestycja od dewelopera, taka jak nowe mieszkania Poznań Piątkowo, daje nam większe możliwości pod tym względem. Po prostu przy zakupie dopłacamy od razu za planowaną przestrzeń do parkowania.

Ty tu urządzisz – tak, jak zechcesz

Lokum w stanie deweloperskim to możliwość dowolnej aranżacji. Możemy zaplanować wszystko od zera, co w przypadku wynajmu lub rynku wtórnego jest zwyczajnie niemożliwe. 

Według aktualnych przepisów prawnych gwarancja obowiązuje przez pięć lat od zawarcia transakcji. W tym czasie możemy skutecznie dochodzić roszczeń u dewelopera. Powyższe stawia nas w bardziej korzystnej sytuacji niż w przypadku zakupu wadliwego lokalu używanego od osoby prywatnej.