Dziecko

Jak przygotować ubranka dla noworodka?

Przygotowania do przyjścia na świat dziecka wiele osób rozpoczyna na długo przed terminem porodu. Przyszłe mamy kompletują między innymi wyprawkę dla malucha. Szczególnie dużo miejsca poświęcają na wybieranie ubranek. Z związku z tym pojawia się pytanie: na czym powinno polegać przygotowanie ubranek dla noworodka?

Po pierwsze trzeba je wyprać 

Nie ma znaczenia czy ubranka dla malucha są nowe czy używane, muszą zostać odpowiednio przygotowane. Przygotowanie ubranek dla noworodka to przede wszystkim ich upranie. Etap ten jest niezwykle ważny z uwagi na niedojrzały układ odpornościowy malucha oraz z uwagi na bardzo delikatną, podatna na podrażnienia skórę. Przygotowanie ubranek dla noworodka wymaga nie tylko ich uprania. Należy pamiętać o tym, że ubranka dla noworodka muszą jeszcze zostać uprasowane. Poza tym ubranka dla noworodka należy prać i prasować w wysokiej temperaturze. Ubranka dla noworodka muszą być prane oddzielnie; optymalna temperatura prania to 60 stopni Celsjusza. 

Jakich środków używać do prania?

Ubranka, tetrowe pieluszki i pościel dla noworodka można uprać tylko w proszkach i płynach przeznaczonych do stosowania dla dzieci od pierwszych dni życia. Składniki, które znajdują się w składzie środków do prania mogą podrażniać czy uczulać delikatną skórę malucha, dlatego bardzo ważne jest dokładne, kilkakrotne płukanie ubranek. 

Jeśli kogoś zainteresował te temat to zachęcamy do przeczytania naszego poprzedniego artykułu. Wyjaśniamy w nim dlaczego trzeba prać ubrania dla noworodka.