Handel

Kim jest geek?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co to znaczy być geekiem? Nazywani maniakami są często wysoce intelektualnymi osobami, które mają obsesyjną pasję do komputera, technologia czy elementy popkultury. Rosnące znaczenie tej grupy wyznacza coraz częściej spotykane zjawisko, jakim jest geek sklep. To specjalny sklep dla fanów, gdzie geek może zakupić produkty i przedmioty związane z jego hobby.

Geek to brzmi dumnie

Dzisiaj widzimy większą akceptację i uznanie geeków (możesz za to podziękować Steveowi Jobsowi i Markowi Zuckerbergowi). Przestali być oni postrzegani jako uciążliwi wariaci, a doceniono ich zdolność do zgłębiania i eksplorowania danego hobby. Coraz częściej pojawiający się w przestrzeni sklep dla geeków jest dowodem, że grupa ta zyskuje uznanie i staję się klientem, z którym trzeba się liczyć. Internetowy geek shop dostarcza im produktów, które są związane z interesującym ich hobby.

Niesamowite zaangażowanie w hobby

Jedną z rzeczy, które mogą potencjalnie odróżnić geeków od reszty ludzi, jest ich niesamowite zaangażowanie w to, co kochają, czy to w gry, gadżety high-tech czy komiksy. Są fanatyczni w stosunku do przedmiotu swojej obsesji, zawsze chętnie wkładają dodatkowy wysiłek (czasami do ekstremalnych wysiłków), aby upewnić się, że jako pierwsi wiedzą o najnowszych wiadomościach lub aktualizacjach. Dla innych może to być hobby lub rozrywka. Dla nich jest to jednak powód ich istnienia. Określa, kim oni są. Dlatego tak bardzo się tym zajmują.

Ze względu na ich niezwykłą lojalność i zaangażowanie w to, co kochają, szukają towarzystwa tylko tych, którzy wykazują taki sam entuzjazm jak oni. Mają tendencję do grupowania się, w małej społeczności, woląc mieszać się z rówieśnikami i unikając tych, którzy nie są tak przywiązani do tej samej pasji – co tłumaczyłoby społeczne nieprzystosowanie maniaków.