Dom i ogród

Łóżka drewniane do sypialni – na jakie drewno się zdecydować?

Każdy producent łóżek drewnianych posiada w swojej ofercie łóżka do sypialni, które cieszą się dużym zainteresowaniem. I trudno się temu dziwić, gdyż łóżka z drewna są trwałe, wytrzymałe, funkcjonalne, uniwersalne, ponadczasowe, eleganckie, naturalne i unikatowe. Dodatkowo są bardzo różnorodne – każda osoba może wybrać sobie łóżko wykonane z różnych gatunków drewna. Jakie są najbardziej polecane?

Łóżko do sypialni wykonane z dębu

Łóżka do sypialni drewniane bardzo często wykonywane są z dębu. Ten rodzaj drewna jest ciężki i twardy, ale też trudny w obróbce. Zatem łóżko wykonane z drewna dębowego jest trwałe i stabilne – zatem doskonale sprawdzi się u osób, które chcą inwestycji na lata. A brązowy lub brązowo – zielonkawy odcień dębu sprawi, iż takie łóżko będzie pasować do sypialni urządzonej w stylu rustykalnym lub vintage.

Łóżko do sypialni wykonane z buku

Innym rodzajem drewna używanym do produkcji łóżek do sypialni jest buk. Buk – podobnie jak dąb – jest bardzo wytrzymały, ale jednocześnie bardziej podatny na obróbkę. Dzięki temu takie łóżka drewniane często charakteryzują się bardziej nowoczesnymi kształtami. Kolor buku – jasnobeżowy lub lekko wpadający w róż – sprawia, iż jest to doskonały materiał do łóżek dziecięcych lub młodzieżowych.

Łóżko do sypialni wykonane z olchy

Olcha to kolejny gatunek drewna, po które chętnie sięga producent łóżek drewnianych. Olcha to drewno plastyczne, lekkie i podatne na obróbkę. I chociaż takie łóżka drewniane są mniej odporne na uszkodzenia, to jednak są bardzo popularne. Za tą popularność odpowiada fakt, iż łóżka wykonane z olchy świetnie prezentują się w sypialniach urządzonych w nowoczesnym stylu.

Inne rodzaje drewna, z których mogą być wykonane łóżka do sypialni to między innymi orzech, sosna, modrzew, brzoza czy różnorodne drzewa egzotyczne. Każde z nich ma swoje określone zalety. Jednak bez względu na wybór konkretnego drewna jedno jest pewne – łóżko do sypialni drewniane do doskonały wybór.