Usługi

Namiot weselny

Wesela na świeżym powietrzu cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Moda na tego typu uroczystości przywędrowała do nas za pośrednictwem amerykańskich seriali stosunkowo niedawno, ale już ma grono zadeklarowanych zwolenników.

Gdzie postawić namiot weselny?

Aby wesele na świeżym powietrzu mogło się odbyć, konieczny jest namiot weselny. Musimy bowiem zakładać, że pogoda nawet w miesiącach letnich, może spłatać nam psikusa i w dzień naszego ślubu wiać będzie porywisty wiatr lub padać deszcz. Namiot weselny warto zamówić stosunkowo wcześniej w odpowiedniej firmie wynajmującej tego typu powierzchnie. Musimy też wcześniej zdecydować, gdzie chcemy ustawić nasz namiot weselny. Jeżeli ma on stać na naszej prywatnej działce, to nie musimy właściwie załatwiać żadnych formalności. Kiedy jednak chcemy namiot na wesele postawić na gruncie należącym do samorządu, to wymagana będzie zgoda na organizacje imprezy masowej.

Namiot, ale jaki?

Namiot na wesele to oczywiście nie tylko ochrona przed deszczem i wiatrem. Powinien on dawać możliwość ustawienia w środku stołu oraz krzeseł dla gości weselnych. Namiot na wesele musi też być na tyle pojemny, by zmieścić parkiet do tańczenia oraz ewentualne miejsce dla orkiestry. Tutaj jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia oraz zasobność portfela. Nie zaszkodzi też zadbać, aby namiot ten miał możliwość włączenia klimatyzacji lub jeśli zajdzie taka potrzeba, ogrzewania. Ostatecznie musimy zapewnić gościom coś do jedzenia. Wyjścia z tej sytuacji są dwa. Stawiamy namiot w pobliżu restauracji, która dostarczy posiłki do stołu lub zamawiamy odpowiedni catering.