Uroda

O kosmetykach z olejem konopnym

Olej konopny uzyskiwany jest z konopi siewnych. W jego składzie znaleźć można wiele substancji o cennych dla organizmu właściwościach. Postanowiono je wykorzystać między innymi do produkcji kosmetyków. Wśród nich jest między innymi balsam konopny.

Jakie są właściwości balsamu konopnego?

Olej konopny ma bardzo silne właściwości przeciwzapalne i regenerujące. Balsam konopny polecany jest osobom, które mają problemy ze skórą. Silne działanie nawilżające sprawia, że balsam konopny polecany jest osobom, które cierpią z powodu Atopowego Zapalenia Skóry.

Konopny balsam łagodzi towarzyszący AZS silny świąd. Konopny balsam może być używany również przez osoby, które chorują na łuszczycę. Właściwości oleju konopnego postanowiono wykorzystać także do produkcji leczniczych balsamów. Dostępny jest więc konopny balsam na stawy. Konopny balsam na stawy bardzo silnie rozgrzewa, łagodzi dolegliwości bólowe.

Inne preparaty, które można kupić

W sklepach, które oferują produkty na bazie oleju konopnego w ofercie jest także konopny balsam czeski. Konopny balsam czeski sprawdza się nie tylko jako preparat do pielęgnacji skóry z problemami. Konopny balsam czeski sprawdzi się do codziennej pielęgnacji skóry. W swojej apteczce warto mieć też konopny balsam chłodzący. Konopny balsam chłodzący przyda się na stłuczenia. Konopny balsam do ciała to doskonały kosmetyk. Konopny balsam do ciała złagodzi podrażnienia, uzupełni ubytki w lipidowej warstwie skóry. Balsam z olejem konopnym idealnie odżywi suchą skórę.