Dziecko

Przygotowujemy ubranka na narodziny dziecka

Kupowanie ubranek dla mającego urodzić się maluszka to etap przygotowań, które przyszłe mamy lubią najbardziej. Przed użyciem zarówno nowe, jak i podarowane przez koleżankę używane ubranka dla noworodka muszą zostać odpowiednio przygotowane. Na czym polega przygotowanie ubranek dla noworodka?

Wypranie ubranek jest konieczne 

Przygotowanie ubranek dla noworodka to przede wszystkim ich wypranie. Nie ma znaczenia czy są ubranka nowe prosto ze sklepu, czy używane. Wszystkie należy uprać! Przygotowanie ubranek dla noworodka poprzez ich upranie pozwoli pozbyć się groźnych dla zdrowia malucha bakterii i roztoczy. Ważne jest jednak nie samo pranie, ale sposób prania. Ubranka dla noworodka należy prać w środkach piorących przeznaczonych do stosowania od pierwszych dni życia malucha. Do tego ubranka dla noworodka nie mogą być prane razem z rzeczami rodziców czy starszego rodzeństwa. Muszą zostać uprane oddzielnie, gdyż trzeba je kilkakrotnie wypłukać, aby nie pozostały na nich pozostałości środków do prania. 

Nie tylko upierz, ale także uprasuj 

W pierwszych tygodniach, a nawet miesiącach życia dziecka wszystkie ubranka, a w szczególności te, które mają bezpośredni kontakt z ciałkiem trzeba prasować. Temperatura żelazka powinna być dość wysoka, gdyż tylko dzięki wysokiej temperaturze można skutecznie pozbyć się bakterii, alergenów i roztoczy. Ubranka powinno się prasować aż do ukończenia 3 miesiąca życia.

Wszystkich, których zainteresował temat właściwego przygotowania ubranek dla noworodka zachęcamy do przeczytania naszego wcześniejszego artykułu.