Handel

Sklepy dla geeków

Nowym zjawiskiem w naszej kulturze jest pojawiająca się rzesza geeków. Tym terminem określa się osoby, które obsesyjnie zwracają uwagę na szczegóły techniczne i teoretyczne jakiegoś zagadnienia i studiują je ponad coś, co możemy określić jako hobby. Często zainteresowanie to dotyczy gier, komiksów czy Sc-fi. To dla nich powstają specjalne miejsca takie jak geek sklep. Internetowy geek sklep często wyposażony jest w gadżety związane z masową kulturą komiksową.

Kim są geekowie?

Geekowie są subkulturą, która staje się coraz bardziej rozpowszechniona we współczesnym społeczeństwie: uprzednio zastraszana i marginalizowana. Dzięki takim programom jak The Big Bang Theory, Doctor Who – nastąpiła zmiana w publicznym postrzeganiu cech, które są uważane za pożądane u danej osoby, a tym samym bycie maniakiem staje się wreszcie fajne. Z tego powodu coraz częściej spotykany jest w przestrzeni internetowej sklep dla geeków. Taki sklep dla fanów stara się dostarczyć klientom produkty związane z ich hobby.

Popularność sklepów dla geeków

Bycie geekiem w rzeczywistości jest popularne w dzisiejszym świecie – szczególnie wśród Millenialsów. W rzeczywistości 60% z 83 milionów Millenialsów uważa się za maniaków w porównaniu do zaledwie 38% GenXers i Boomers.

Badanie pokazuje również, że maniacy są wyznaczającymi trendy i wpływowymi osobami. Chociaż niektóre miejsca nie do końca pasują do maniaków i kultury maniaków, tak jak inne, teraz się to zmienia. Najlepszym przykładem jest właśnie zjawisko takie jak geek sklep. Powstawanie specjalistycznych, kierowanych do geeków sklepów jest najlepszym dowodem popularności tego zjawiska. Geek shop najczęściej sprzedaje figurki, książki, oraz gadżety elektroniczne.