Srebro koloidalne: co to takiego?
Coraz większą popularnością cieszy się srebro koloidalne. Przez lata doceniała je farmaceutyka, wykorzystując do produkcji leków dermatologicznych oraz okulistycznych. W ostatnim czasie przypomniała sobie o nim również dietetyka. Podkreśla się, że jest to suplement diety godny uwagi, który wspomaga leczenie najróżniejszych dolegliwości. Zobaczmy, jakie właściwości ma srebro koloidalne i kiedy warto po nie sięgać.
Srebro koloidalne: krótka charakterystyka
Aby organizm nie miał problemów z przyswojeniem srebra, musi mieć ono formę koloidalną. Wprowadzone do organizmu cząsteczki srebra wydalane są przez kilka dni. Srebro można stosować zarówno doustnie, jak i bezpośrednio nakładać je na powierzchnię skóry. Jeśli zależy nam na działaniu profilaktycznym srebra, powinniśmy dziennie spożywać maksymalnie jedną łyżeczkę. W przypadku osób chorych dzienną dawkę można zwiększyć do czterech łyżeczek. UWAGA: suplementy diety zawierające srebro koloidalne nie mogą być stosowane dłużej niż dwa miesiące. Przed rozpoczęciem kuracji koniecznie trzeba również skonsultować się z lekarzem.
Właściwości lecznicze srebra koloidalnego
Coraz częściej mówi się, że srebro koloidalne oraz woda srebrzana chronią nas przed rozwojem różnych chorób. Sprawdzają się także jako środek wspomagający leczenie. Srebro koloidalne bardzo dobrze wspomaga leczenie trądziku oraz grzybicy. Przynosi ulgę w przypadku rozmaitych alergii. Łagodzi objawy wynikające z zatrucia pokarmowe, zmniejsza dolegliwości bólowe stawów oraz mięśni.