Nieruchomości

Stare budownictwo czy nowe mieszkania od dewelopera?

Kupno mieszkania związane jest z odpowiedzią na ogromną ilość pytań. Najważniejszym z nich może być jednak pytanie o to, czy zdecydować się na mieszkanie nowe czy z rynku wtórnego. Zdecydować się na stare budownictwo czy na nowe mieszkanie?

Nowe budownictwo – opinie

Gdzie żyje się lepiej: w nowym mieszkaniu na nowym osiedlu czy w starym budownictwie? Czy w ogóle opłaca się kupować nowe mieszkanie? Przy wyborze idealnego mieszkania dla siebie warto kierować się indywidualnymi potrzebami i własnym rozsądkiem, jednak warto znać również opinie dotyczące nowego budownictwa. Wśród osób, które poszukują mieszkania panuje niepochlebna opinia dotycząca wiarygodności deweloperów. Ów nieufność jest naturalna, kiedy chodzi o zainwestowanie własnych pieniędzy, i z jednej strony nie można się jej dziwić, natomiast z drugiej tworzy niesprzyjającą inwestycji atmosferę wokół deweloperów.

Zalety kupna nowego mieszkania od dewelopera

Decyzja o kupnie mieszkania z rynku pierwotnego wiąże się z dłuższym czasem oczekiwania na odebranie kluczyków, jednak wyjątkowa lokalizacja w malowniczej dolinie Warty, w otoczeniu zielonych terenów oraz w bliskości szkół wynagradza ten mały minus. Do zalet należy również:

  • możliwość wykończenia i urządzenia wnętrza całkowicie po swojemu
  • mieszkanie w centrum miasta
  • gwarancja bezpieczeństwa nowego budownictwa

Mieszkanie z rynku wtórnego

Zakup mieszkania w starym budownictwie jest tańsze i nie wiążą się z tym koszty jego wykończenia, jednak nie ma tej swobody urządzenia mieszkania całkowicie po swojemu. Stare mieszkanie, do którego kluczyki można dostać niemal od razu po dokonaniu zakupu, często również wiąże się z brakiem udogodnień architektonicznych, w postaci nowoczesnych rozwiązań w zabudowie.