Dla firm

Waga na zakładzie – sprawdź czym cię zaskoczy

Większość zakładów przemysłowych, handlowych oraz hurtowni i magazynów ma na swoim stanie wagi paletowe. Są to niepozorne, a jednocześnie precyzyjne przyrządy do ważenia. W zależności od konkretnego modelu są one w stanie dźwignąć do kilku ton, co przy dużogabarytowych produktach nie jest rzadkością.

Nic więc dziwnego, że muszą być one wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki którym w mniejszym stopniu są narażone na ewentualne awarie. Czym jeszcze mogą Cię zaskoczyć? Przekonaj się o tym, zapoznając z niniejszą treścią. 

Niepozorna, a jednak skuteczna 

Jedna waga paletowa, znajdująca się na konkretnym zakładzie, z pewnością jest często eksploatowana, przez co nieraz potrzebna jest w kilku miejscach. Mimo tego, że sama może podołać kilku tonom, materiały, z których jest wykonana, nie należą do bardzo ciężkich.

Dzięki temu, że posiada dodatkowo walce, bez problemu każdy może przetransportować ją z miejsca na miejsce. Należy jednak pamiętać o tym, że waga paletowa powinna stać na twardej oraz równej powierzchni.

Legalizacja – powinna ją posiadać? 

Dostępna w profesjonalnym sklepie (takim jak KPZ Wagi) waga paletowa dostępna jest zarówno bez legalizacji, tak samo jak z nią. Kiedy trzeba posiadać to niezmiernie ważne potwierdzenie od Głównego Urzędu Miar? Jest to określone w ustawie z dnia 11 maja 2001 r. o prawie o miarach.

Jasno zostało tam określone, że każda waga, która używana jest w szeroko rozumianym handlu, powinna posiadać legalizację. Gdy już nabędzie się urządzenie, które ją posiada, należy pamiętać o tym, że trzeba ją co jakiś czas odnawiać. Za pierwszym razem będzie to po upływie 3 lat, za drugim zaś po 25 miesiącach.