Zdrowie

Właściwości lecznicze srebra koloidalnego

Substancją, która wzbudza ogromne zainteresowanie i w którą pokładane są wielkie nadzieje jest srebro koloidalne. Jest to surowiec farmaceutyczny, na bazie którego powstaje wiele leków mających zastosowanie w dermatologii oraz okulistyce. Jakie właściwości ma nano srebro koloidalne? Czy nanosrebro faktycznie może pomóc w wielu dolegliwościach zdrowotnych?

Nanosrebro koloidalne: działanie

Srebro koloidalne wykazuje silne właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze, a nawet wirusobójcze. To z tego powodu jego popularność w leczeniu rozmaitych chorób była tak duża w XIX wieku oraz na początku wieku XX. Nie znano jeszcze wówczas antybiotyków, a srebro koloidalne radziło sobie dość dobrze z wieloma problemami zdrowotnymi. Obecnie na bazie srebra koloidalnego produkowanych jest wiele leków bardzo dobrze radzących sobie z bakteryjnym zapaleniem spojówek. Wiele kropli i maści do oczu również zawiera w swoim składzie srebro koloidalne.

Srebro koloidalne do picia

Obecnie znane jest również srebro koloidalne do picia. Nanosrebro, które stosujemy doustnie sprawia, że dolegliwości reumatyczne znacząco się zmniejszają. Nano srebro koloidalne poleca się pić również w przypadku silnych biegunek, a także zapalenia żołądka. Coraz częściej mówi się, że srebro koloidalne do picia wspomaga proces powrotu do zdrowia w przypadku grypy. 

Nano srebro koloidalne to temat, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jeśli kogoś ciekawi srebro koloidalne do picia i nie tylko, chciałby dowiedzieć się więcej na temat tej substancji, zachęcamy do lektury naszego innego artykułu poświęconego tej tematyce.