Motoryzacja

Wynajem długoterminowy z perspektywy nowej firmy

Prowadzenie firmy nie jest proste. Zwykle nie ma dla niej taryfy ulgowej nawet, jeśli jest obecna na rynku dopiero od pewnego czasu. Pewne inwestycje zwyczajnie muszą być dokonane, a brak zaplecza finansowego nie jest żadnym wytłumaczeniem.

Wszystko to sprawia, że coraz więcej nowych firm zwraca uwagę na najem długoterminowy samochodów jako na rozwiązanie, które jest w stanie zagwarantować im dostęp do firmowej floty. Często możemy usłyszeć, że jest to rozwiązanie o charakterze tymczasowym. Niejednokrotnie jednak auto na abonament przypada do gustu właścicielom firm do tego stopnia, że nie rezygnują z takiej opcji nawet wtedy, gdy ich kondycja finansowa jest znacznie lepsza.

Przewidywalność najmu i jego znaczenie

Wynajem długoterminowy samochodów nie jest, oczywiście, jedynym sposobem na zagwarantowanie firmie floty. Nie jest nawet najbardziej naturalnym rozwiązaniem, bo za takie uchodzi leasing zapewniający spore korzyści podatkowe. Aby jednak wziąć auto w leasing należy spełniać określone wymogi stawiane przed firmą. Gdy ta nie ma odpowiedniego doświadczenia rynkowego, trudno liczyć na to, że będzie je spełniać.

Oczywiście, wypożyczalnia długoterminowa również oczekuje gwarancji, że abonament będzie spłacany regularnie. Sprostanie jej oczekiwaniom nie jest jednak aż tak trudne.

Zbawienny brak zobowiązań

Choć wypożyczalnia opisuje swoje usługi jako długoterminowe, osoby, które są zainteresowane wynajmem wcale nie muszą wiązać się z nią na ekstremalnie długi czas. Przeciwnie, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby już po roku całkowicie zrezygnować z jej usług, co nie jest tak samo proste, gdy w grę wchodzi leasing. Jakby tego było mało, wypożyczalnia daje dostęp do nowych, często bardzo prestiżowych aut, a to ułatwia nowej firmie kreowanie swojego pozytywnego wizerunku. Wynajem długoterminowy samochodów to zatem szereg zalet.