Budowa i remont

Zastosowanie konstrukcji stalowych

Stal to materiał, który jest materiałem bardzo powszechnie stosowanym w wielu dziedzinach gospodarki. Ze stali powstają między innymi odznaczające się bardzo wysoką wytrzymałością na obciążenia konstrukcje stalowe.

Do czego służą stalowe konstrukcje?

Duża wytrzymałość na obciążenia sprawia, że stalowe konstrukcje bardzo często wykorzystywane są jako elementy nośne różnych obiektów przemysłowych i magazynowych. Konstrukcje stalowe są wykorzystywane przy budowie sklepów, hurtowni, wiat, hangarów lotniczych czy hal sportowych. Szkielety hal stalowych nie bez powodu cieszą się dużą popularnością. Szkielety hal stalowych są trwałe, lekkie, a koszty ich wzniesienia stosunkowo niskie.

Do tego stosując szkielety hal stalowych można znacznie skrócić czas budowy. Stal wykorzystywane jest również na kratownice drogowe. Można je spotkać w bardzo wielu miejscach. Kratownice drogowe są bowiem konstrukcjami, na których umieszczane są różnego rodzaju tablice informacyjne. Kratownice drogowe są trwałe i odporne na zmienne warunki pogodowe.

Gdzie jeszcze wykorzystuje się stalowe konstrukcje?

Konstrukcje stalowe doskonale sprawdzają się do wykonywania ciągów komunikacyjnych. Schody stalowe mogą być stosowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Wewnętrzne stalowe schody sprawdzają się nie tylko w halach produkcyjnych i magazynach. Schody stalowe coraz częściej można spotkać także w domach w stylu nowoczesnym. Schody stalowe odznaczają się wysoką nośnością i są bezpieczne w użytkowaniu bez względu na to, czy stosowane są na zewnątrz, czy wewnątrz budynków.