Handel

Zwiększona higiena oraz praktyczność – dyspensery

O higienę własnych rąk należy dbać wszędzie, niezależnie od tego, czy jest się w swoim domu, czy też w pracy. Dozowniki do mydła wydają się trafionym wyborem, jeżeli chodzi o biurowe, czy też publiczne toalety. Nie zajmują one niepotrzebnie miejsca na blacie oraz dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu można dobrać odpowiedni model nawet do małej metrażowo łazienki. Takie dozowniki do mydła pozwalają zachować również większy porządek, w przeciwieństwie do tradycyjnych kostek. Jakie jeszcze wiążą się z nimi zalety? 

Kontrolowane porcje mydła 

Jedno mycie – jedna porcja mydła. Zamysł ten jest dobry, jednak rzadko kiedy sprawdza się w praktyce. Dozowniki do mydła na przycisk, czy też specjalną pompkę, zużywają znacznie więcej substancji, którą zostały one wypełnione. Osoby (głównie z przyzwyczajenia) pobierają dwie, a nawet trzy dozy mydła jednorazowo.

Dozowniki automatyczne ukracają często takie nawyki. Rzadko się zdarza, że jakaś osoba wsuwa pod czujnik drugi raz rękę, w czy upatrywać można znacznych oszczędności, zwłaszcza w momencie, gdzie każdego dnia przez łazienkę przewija się duża ilość ludzi. 

Znacznie większa higiena 

Dozowniki automatyczne, w przeciwieństwie do manualnych modeli dyspenserów, są gwarantem znacznie wyższego poziomu higieny, ze względu na to, że ich użytkownicy nie muszą dotykać nawierzchni (guzików, pompek), na których znajdować mogą się bakterie. Zasada wydaje się więc w tym momencie prosta – im więcej osób dotyka jednej nawierzchni, tym istnieje większe ryzyko, że znajdują się na niej bakterie, czy też drobnoustroje, czego dowodem mogą być klamki od drzwi, poręcze, uchwyty w komunikacji miejskiej oraz przyciski od windy.