Nieruchomości

Wybór lokalizacji przy kupnie mieszkania

Jeżeli poszukujemy mieszkania na sprzedaż, kierujemy się kilkoma czynnikami. Wbrew pozorom, metraż i cena za metr kwadratowy nie zawsze są głównym kryterium. Ważne jest także usytuowanie nieruchomości. Wielu z nas długie godziny spędziło nad rozważaniem, gdzie kupić mieszkanie, żeby jednocześnie mieć dobry dojazd do pracy, szkoły oraz by wszystkie sklepy i punkty usługowe znajdowały się w najbliższej okolicy.

Gdzie zamieszkać w Poznaniu?

Zarówno osoby, które przyjechały do stolicy Wielkopolski za pracą lub na studia, jak i młodsi rdzenni mieszkańcy miasta poszukują miejsc, w których mogliby osiedlić się na stałe. Istotna jest dla nich nowoczesna infrastruktura oraz dobra komunikacja ze ścisłym centrum miasta. Jak wszędzie sprawdza też się prawidłowość, że im dalej od centrum, tym niższa cena za metr kwadratowy lokalu.. Jeśli chodzi o nowe mieszkania Piątkowo to dość młoda dzielnica z korzystnymi cenami nieruchomości na rynku pierwotnym

Piątkowo – zalety poznańskiej dzielnicy

Portal sporządził w zeszłym roku ranking poznańskich dzielnic, biorąc pod uwagę zadowolenie ich mieszkańców. Piątkowo zajmuje drugą lokatę. Mieszkańcy polecają osiedlenie się na Piątkowie ze względu na bezpieczne, spokojne sąsiedztwo, czystą i zadbaną okolicę oraz łatwość zrobienia zakupów możliwie najbliżej miejsca zamieszkania. Jeśli chodzi o dojazd do innych dzielnic, ze względu na tramwaje Piątkowo bije na głowę nawet dzielnice położone bliżej centrum. Odległość liczona w kilometrach nie ma aż takiego znaczenia, jeżeli można pokonać ją w stosunkowo krótkim czasie.