Usługi

Grywalizacja i gry szkoleniowe

Bardzo nowoczesnym narzędziem wykorzystywanym w procesach rekrutacyjnych, ale także jako narzędzie motywacyjne są gry szkoleniowe i edukacyjne. Coraz więcej firm decyduje się z tego nowatorskiego narzędzia korzystać. Znane jest ono pod nazwą grywalizacja.

Grywalizacja: jak gra może motywować?

Grywalizacja w hr opiera się na skłonności do rywalizacji, która jest cechą każdego z nas. Więcej na temat grywalizacji jako nowoczesnego narzędzia do zarządzania zasobami ludzkimi można przeczytać w naszym artykule „Słów kilka na temat grywalizacji”. Mechanizmy znane z gier przeniesione zostały w świat biznesu. Opiera się więc na zabawie, ale służy głównie innym celom. Najważniejszym z nich jest zmotywowanie pracowników do większego zaangażowania, czyli do lepszej motywacji do pracy. Grywalizacja w obszarze HR może zostać wykorzystana na wielu polach. Proces rekrutacji i szkolenia to zaledwie znikoma część pól, w których grywalizacja ma zastosowanie.

Grywalizacja: kto na niej korzysta?

Grywalizacja przynosi korzyść nie tylko firmom, które zdecydowały się wykorzystać gry szkoleniowe czy edukacyjne w celu bardziej awangardowego motywowania swoich pracowników. Korzyści odnoszą z niej także pracownicy. Aby jednak narzędzie to było naprawdę skuteczne, należy pamiętać o tym, że poszczególni gracze różnią się między sobą charakterami – grę należy więc dopasować do cech każdego z graczy. Dostęp do takich gier zapewniają godne zaufania platformy.
Dzięki grywalizacji szkolenia wreszcie przestały być nudne.