Dla firm

Od czego zależy bezpieczeństwo namiotów halowych?

Wielu zwolenników tradycyjnego budownictwa zwraca uwagę na to, że nic nie dorówna konstrukcji murowanej. Hala stalowa, jeżeli zaprojektowana została przez profesjonalny zespół fachowców i skonstruowana z najwyższej jakości prefabrykatów, z łatwością obala tę teorię.

Właśnie dlatego cieszy się ona tak dużą popularnością na różnych gałęziach gospodarki. Hala namiotowa z profilem stalowym z wielkim powodzeniem wykorzystywana jest jako magazyny, przestrzeń produkcyjna, obiekt gospodarczy, sportowy itd. 

Starannie zaprojektowane hale stalowe 

Producent hal stalowych, oferujący klientom taki, a nie inny produkt, w swoim dziale projektowania musi zatrudniać tylko i wyłącznie fachowców. To od nich w głównej mierze zależy to, czy obiekt spełni wymagania inwestora oraz wszelkie normy bezpieczeństwa, które odgórnie są narzucane. Każda indywidualnie zaprojektowana i dostosowana do potrzeb klienta hala stalowa, to:

  • komplet wyliczeń, gdzie uwzględnione muszą zostać wszelkie obciążenia oraz nośność konstrukcji, 
  • rozwlekłe opisy – nie może zabraknąć informacji o łącznikach i poszczególnych komponentach,
  • przygotowane z najwyższą dbałością prefabrykaty, które odznaczać muszą się wysoką jakością. 

Wprowadzenie dodatkowych zmian 

Hala stalowa ma coś, czego żaden budynek ceglany nie jest w stanie zagwarantować żadnemu inwestorowi – da się ją modyfikować. Zmiany wprowadzać można w momencie, kiedy np. dany zakład się rozbudowuje, przekształca, czy też przenosi. Modyfikacje oczywiście, aby były zgodne z normami bezpieczeństwa, powinny być konsultowane.