Przemysł

Rozwiązania do identyfikacji: etykiety na kable

Poziom bezpieczeństwa w wielu miejscach pracy zależy od bardzo wielu czynników. Przybywa miejsc, w których szczególnego znaczenia nabierają oznaczenia na kablach i przewodach. Oznaczenia te powinny spełniać wiele wymagań. Jakie to są wymagania? Co najlepiej sprawdza się w roli oznaczeń na kable i przewody?

Etykiety najlepszy sposób na oznaczenie kabli

Etykiety na kable to wyjątkowo dobry sposób na oznaczenie kabli i przewodów. Etykiety na kable spełnią jednak swoją rolę tylko wtedy, gdy będą wykonane naprawdę bardzo solidnie. Etykiety na kable muszą być przede wszystkim bardzo wytrzymałe. Należy także wziąć pod uwagę fakt, iż mogą one znaleźć się w bardzo różnym środowisku. Zostaną więc narażone na działanie agresywnych substancji chemicznych, smarów czy olejów. Nawet w tak trudnych warunkach napisy, które zostaną umieszczone na etykietach muszą pozostać czytelne. Poza tym etykiety na kable powinny zostać wykonane z materiałów, które są odporne zarówno na niskie, jak i na wysokie temperatury.

W jakich branżach można wykorzystać etykiety?

Z uwagi na bardzo wysoką jakość wykonania oraz różnorodność materiałów, na których możliwy jest druk etykiet przeznaczonych do identyfikacji kabli, mogą one zostać wykorzystane w bardzo wielu branżach. Sprawdzają się nie tylko w biurach, ale także w wielu zakładach przemysłowych. Klienci, którzy potrzebują etykiet na kable, mogą zamówić je w sklepie internatowym. Kolor, kształt, materiał, z którego zostaną wykonane – każdy klient wybiera sam w zależności od swoich potrzeb.