Technologie

System IT sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa firmy

Z zarządzaniem tożsamością i i dostępem bardzo mocno związany jest Identity Access Management. Wiele osób z pewnością zastanawia się nad tym IAM co to. Postaramy się to wyjaśnić.

Czym jest Identity Access Management?

Aby wyjaśnić IAM co to, trzeba najpierw rozszyfrować skrót IAM. Otóż skrót ten został utworzony od Identity Access Management. Pod tym pojęciem kryje się zarządzanie uprawnieniami użytkowników oraz tożsamością we wszystkich zasobach, które znajdują się w danym przedsiębiorstwie. Identity Access Management to narzędzie udostępniające rozwiązania, które pomagają zarządzać nie tylko tożsamością, ale także dostępem.

System IAM to na chwile obecną chyba najbardziej skuteczne narzędzie do zwiększenia bezpieczeństwa infrastruktury IT w danej firmie. System IAM pozwala uniknąć wielu zagrożeń. System IAM chroni między innymi przed utratą lub uszkodzeniem danych oraz przed kradzieżą tożsamości użytkownika.

Jakie firmy powinny go wdrożyć?

IAM to system, który zapewnia większy poziom bezpieczeństwa infrastruktury IT. Nad wdrożeniem systemu IAM powinni zastanowić się przedsiębiorcy, jeśli w należących do nich firmach zarządzanie tożsamością odbywa się w sposób manualny. IAM przyda się również w tych przedsiębiorstwach, które nie dokonują regularnej weryfikacji dostępu do infrastruktury IT. Także w tych organizacjach, w których dotyczące tożsamości dane są bardzo rozproszone, wdrożenie systemu IAM powinno zostać dokonane jak najszybciej. System IAM zapewnia bardzo wysokie bezpieczeństwo IT.