Dla firm

Jak prawidłowo i szybko sprawdzić ciężar palet

Nic tak nie wpływa na funkcjonalność w danym zakładzie, czy też magazynie, jak profesjonalny sprzęt. Waga paletowa z pewnością do niego należy, dlatego jest prawdziwym must have wszędzie tam, gdzie trzeba kontrolować masę dużo gabarytowych towarów. Korzystają z niej liczne magazyny, tak samo jak punkty logistyczne oraz zakłady produkcyjne. Dobrej jakości wagi paletowe to klucz do sprawnej i szybkiej pracy, a z poniższego tekstu dowiesz się dlaczego. 

Dlaczego warto wybrać wagę paletową 

Nie da się ukryć, że waga paletowa pomaga zachować porządek w każdym miejscu, w którym się znajduje. Jest bardzo prosta w obsłudze, dzięki czemu każdy z łatwością może z niej skorzystać. W zależności od modelu sprosta największym ciężarom.

Dlatego właśnie należy upewnić się, że dana waga do palet będzie pochodziła od sprawdzonego dostawcy, którym chociażby jest KPZ Wagi. Nie warto jest w tym przypadku postawić na tańsze zamienniki, które po krótkim czasie ulegają awariom, a zamówienie dla nich zastępczych części wiąże się z cudem. 

Cechy szczególne takich wag 

Wbrew pozorom profesjonalna waga paletowa, która może mieć nawet do kilku ton udźwigu, nie jest wcale ciężka, a wręcz przeciwnie. Posiada ona specjalne rolki oraz rączkę, dzięki którym w łatwy i szybki sposób można przetransportować ją w dowolne miejsce.

Jej budowa pozwala na ważenie towaru przy użyciu ręcznego wózka paletowego bądź też czołowego wózka widłowego. Wagi przemysłowe paletowe posiadają ponadto specjalny panel, który dla wygody użytkowników można zamontować na ścianie albo też umieścić na stojaku. Wybierając sprawdzonego dostawcę można ponadto zdecydować się na wagę paletową z legalizacją.