Handel

Kultura geeków – czy jest dziś popularna?

Coraz częściej w przestrzeni internetowej pojawia się zjawisko zwane geek shop. To specjalistyczny sklep dla fanów kierowany do specyficznej subkultury nazywanej geekami.

Kim jest geek?

Bycie geekiem nie jest czymś, czego można się wstydzić. To coś, z czego można być dumnym. Powszechnie uważa się, że geek, to osoba, która ma wrodzoną zdolność do intensywnego skupiania się na danym zjawisku czy eksplorowania swojego hobby. Niektórzy mogą nazwać to zachowaniem „obsesyjnym”, ale kiedy maniacy skupią się na zadaniu lub przedmiocie, będą mogli się na nim skupić jak żadna inna grupa ludzi.

To jest powód, dla którego geeki mogą przeglądać 20 artykułów akademickich na jeden temat, obejrzeć całość Breaking Bad w weekend. Powód, dla którego wciąż muszą zwiększać maksymalny limit poziomu postaci w World of Warcraft, i jeden z powodów, dla których szukają ich firmy technologiczne. Sklep dla geeków spełnia funkcję dostarczyciela kontentu, treści, a przede wszystkim produktów związanych z danym hobby.

Skupienie i eksplorowanie

Geeków określa ich entuzjazm do rzeczy. Zasadniczo maniacy są z natury entuzjastycznie nastawieni do tego, co lubią lub lubią. Pozyskują rekwizyty i repliki filmów i obiektów telewizyjnych, które według nich są niesamowite, będą nosić koszulki z hasłami, gdy stoją w szeregu, by spotkać się z twórcami i gwiazdami programów, które oglądają obsesyjnie, a nawet od czasu do czasu ubierają jako postacie, które kochają. Na tym wszystkim zarabia internetowy geek sklep. Ich obsesja pozwala na koncentrowanie się na takich szczegółach jak szczegóły techniczne, środowisko akademickie, gry wideo i komiksy. Jednocześnie są w stanie poznawać i eksplorować nowości technologiczne, w stopniu niespotykanym wśród innych użytkowników.