Zdrowie

Srebro koloidalne: garść faktów

Mówiąc o suplementach diety i substancjach wykorzystywanych do produkcji leków, warto wspomnieć o srebrze koloidalnym. Obecnie dostępnych jest wiele leków wykorzystywanych w okulistyce oraz dermatologii. Dostępne jest także srebro koloidalne do picia. Jakie właściwości ma nanosrebro? Czy srebro koloidalne do picia jest bezpieczne dla ludzkiego organizmu?

Srebro koloidalne do picia: właściwości

Coraz więcej uwagi poświęca srebru koloidalnemu do picia. Mówi się, że pomaga ono radzić sobie z dolegliwościami o charakterze reumatycznym, zwalcza problemy ze strony układu pokarmowego, przyspiesza powrót do zdrowia w przypadku grypy, a nawet zapalenia płuc. Jego picie zaleca się osobom chorującym na cukrzycę. Z uwagi na właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze po nanosrebro sięga się również w przypadku infekcji paciorkowcem, gronkowcem oraz drożdżakami. Nano srebro koloidalne radzi sobie z tym doskonale.

Nano srebro koloidalne: dawkowanie

Aby zauważyć efekty, nano srebro koloidalne należy stosować przynajmniej przez tydzień. Srebro koloidalne do picia ma postać roztworu, w którym znajduje się srebro koloidalne oraz woda dejonizowana. Do opakowania zawsze dołączona jest specjalna miarka, którą można precyzyjnie odmierzyć odpowiednią ilość suplementu. Trzeba pamiętać, aby nie przekraczać dawkowania określonego na opakowaniu. Zbyt duże stężenie srebra może być bowiem szkodliwe.

Jeżeli nano srebro koloidalne jest substancją, która Cię zainteresowała, chcesz dowiedzieć się o niej więcej, odsyłamy do naszego innego artykułu, który poświęcony został właśnie tej ciekawej substancji.