Przemysł

Zastosowanie sprężarek powietrza

Sprężarka to urządzenie, które podwyższa ciśnienie gazu i wymusza jego przepływ. Przeczytaj i dowiedz się do czego wykorzystywane są sprężarki i jacy producenci zajmują się wytwarzaniem tego typu maszyn.

Wykorzystanie sprężarek powietrza

Sprężarki powietrza mają bardzo szerokie zastosowanie. Urządzenia te mogą być różne, najczęściej dzieli się je ze względu na stosunek sprężania. Można w ten sposób wyróżnić wentylatory, dmuchawy i kompresory. Wiele osób używa zamiennie słowa sprężarka i kompresor.

Warto pamiętać, że choć każdy kompresor jest sprężarką, nie każda sprężarka jest kompresorem. Sprężarki powietrza są elementem praktycznie wszystkich systemów pneumatycznych. Wykorzystuje się je w przemyśle, np. jako napęd różnego rodzaju narzędzi, a także w gospodarstwie domowym np. w chłodziarkach, odkurzaczach, suszarkach. Sprężarki powietrza pozwalają napompować opony czy malować pod ciśnieniem.

Sprawdzony producent sprężarek powietrza

To polski producent sprężarek, który może się pochwalić ponad 50-letnim doświadczeniem w branży pneumatycznej. Oferowane przez nich sprężarki powietrza to nowoczesne, energooszczędne urządzenia o długiej gwarancji. Jako jedyni w kraju zajmują się produkcją stopni śrubowych.

Firma zajmuje się nie tylko realizacją standardowych rozwiązań, ale może też zapewnić wykonanie indywidualnych projektów, dopasowanych do potrzeb konkretnego klienta czy przygotować pełne wyposażenie sprężarkowni. Dodatkowo dostępny jest serwis sprężarek oraz dostęp do części zamiennych