Usługi

Namiot weselny czy sala weselna?

Coraz częściej młodzi ludzie biorący ślub wybierają na miejsce swojego wesela plener. Tak zwane garden party stały się już poważną alternatywą dla tradycyjnych wesel, a ilość organizowanych w ten sposób imprez rośnie z roku na rok.

Zalety ucztowania na powietrzu

Wesele na świeżym powietrzu to przede wszystkim możliwość wyboru miejsca. Nie jesteśmy tu ograniczeni do punktów gastronomicznych i lokalizacji sal weselnych. Przy odrobinie fantazji jesteśmy w stanie wszędzie zorganizować wesele, choćby na bałtyckiej plaży czy w ruinach średniowiecznego zamku. Plusem są też wrażenia, jakie jesteśmy w stanie zapewnić naszym gościom. Z pewnością wielu z nich będzie zaskoczonych naszym wyborem i zapewne wesele, które odbędzie się w ciekawej lokalizacji, nie zostanie przez nich szybko zapomniane. Ostatecznie plusem są koszty. Wbrew wyobrażeniom, organizacja takiego wesela, jeśli będzie dobrze i zawczasu przygotowana, może być nawet o 1/3 tańsza niż w przypadku tradycyjnego wesela.

Musimy mieć namiot

Mimo że wesele na świeżym powietrzu organizować będziemy latem, to nie jesteśmy na kilkadziesiąt lub kilkanaście dni wcześniej przewidzieć jaka pogoda będzie na naszym weselu. Dlatego musimy zadbać o namiot na wesele. Jeżeli zaś wesela nie organizujemy na własnej działce, tylko w miejscu, gdzie musimy otrzymać zgodę od lokalnych władz na zorganizowanie imprezy, to warto zadbać o to stosunkowo wcześniej. Wynajem namiotów weselnych nie będzie dla nas z pewnością droższy niż wynajem sali w restauracji. Dodatkowo dziś firmy, które oferują wynajem namiotów weselnych, gwarantują nam dostarczenie namiotu, w którym można swobodnie ustawić stoły, zorganizować podest dla orkiestry czy stworzyć parkiet do tańczenia.